Gerçekten işe yarayacak babyshower hediye fikirleri: minimalist olmasa da güncel ve yaratıcı :)

En son güncellendiği tarih: 12 Şub 2019

Bir arkadaşınız, tanıdığınız ya da aile üyesi bebek bekliyor. Babyshower yapacak ancak liste yayınlamamış. Siz de çocuğunuz olmadığı için ne lazım bir fikriniz yok. Bebek pastası gibi zahmeti ya da hediye çeki gibi bir şeyle değil ihtiyacı olacak elle tutulur bir hediye ile gitmek istiyorsunuz. Lütfen bir takım yeni doğan body seti almayın. İşte benden pratik hediye önerileri:
1. Bir babywearing ürünü: eski tip bebeklerin bacaklarının önde sallandığı tipte kanguru değil. Bebeğin bacaklarının M şeklinde açıldığı ergonomik kanguru ya da bir wrap sling (bebeği kendinize sardığınız). Çok ucuz bir şey değil bu yüzden tek ya da birkaç arkadaş birleşip alabilirsiniz. 


2. Body kadar klasik bir hediye de battaniyedir. O battaniyeyi bırakın ve yerine bir (hatta 2 paket) müslin örtü seti alın. Gerektiğinde battaniye olarak da kullanırlar merak etmeyin. Eskiden müslinler tek boy ve renkti. Şimdi büyük mağazaların yanı sıra sırf müslin satan dükkanlar bile var. Renkli, desenli, küçük ya da dev boy. Seçim sizin. Bebeği kurulamaktan oynarken altına sermeye, dışarda alt değiştirirken ya da bebek çok küçükken biri kucağına almak isterse titizlenildiğinde... müslinler her derde deva.


3. Sadece hamileler değil bebekler ve emziren anneler de ilaç kullanma konusunda sıkıntılıdırlar. Annelerde baş ağrısı, bebelerde diş ağrısı gibi sorunlar için doğal bir yöntem olan kehribar kolye. 


4. Yine bir kaç kişi (hatta çok kişi ) birleşip alınabilecek bir hediye de bebek fotoğraf çekimi. Yeni doğan bebekler için doğumdan sonra 1 ay içinde yapılmak üzere fotoğrafçı ile anlaşılabilir. 


5. Bebeklerin burnu pek tıkanıyor. İçinde bol bol serum fizyolojik ve bir nazal aspiratör olan bir burun bakım seti hazırlayabilirsiniz. 


6. Doğum yakınsa süt yapsın diyerek bir emzirme sepeti hazırlayabilirsiniz. İçine emzirirken acıkacak anne için kuru meyve, taze fındık ceviz badem, eğer ihtiyaç duyuyorsa bir emzirme önlüğü koyabilirsiniz. 


7. Annenin yakınlarında uygun bir merkez varsa ona bir saatlik emzirme koçluğu ya da bebek masajı öğrenme dersi hediye edebilirsiniz. 


8. Kundaklamak yeniden moda. Bebekler sıçrayıp uykularını bölmesin diye yarım kundak yapılmaları öneriliyor. Hazır kundaklardan alabilirsiniz. 


Annelikle ilgili diğer yazılarım içinse Minimalist Anne etiketli yazılara bakmayı unutmayın.

© 2023 by Design for Life.

Proudly created with Wix.com