KİMDİR: SELMA HEKİM 1 SENE BOYUNCA HİÇBİR ŞEY ALMADI

En son güncellendiği tarih: 30 Ağu 2019

Geçen gün arkadaşım bana mesaj attı;

-Senin blog meşhur mu oldu?

Hayır dedim, o Selma Hekim. Yine bir Boğaziçili ama onun hikayesi farklı. Üstelik ben burda laf kalabalığı edip son dönemde dolabımda kıyafet koyacak yer bulamazsak (terzi ve sökükleri) o gerçekten 1 yıldır hiçbir şey almıyor.
Burda bir çok challenge paylaştık. İçlerinde 1 yıl alışveriş yapmamakla ilgili olan da vardı. herkesi 1 yıl boyunca iç çamaşırı ve çorap gibi zorunlu ihtiyaçlar dışında kıyafet almamaya çağırıyordu belki hatırlayanlar olur. Ama Türkiye'de bunun örneğine rastlamamıştık. Selma Hanım'ın almama yolculuğunu bu linkten okuyabilirsiniz. Ben müsait zamanımda oturup tüm bir senesini okudum. Pişman değilim.

Selma Hekim'in bu yolculuğu yeme düzenine de yansımış. Yeşilist'teki roportajında "Et yemeyi bıraktım. Bisküvi cips, hazır çorba, pastörize sütve yoğurt, margarin, hazır sos vs gibi işlenmiş gıdaları tüketmiyorum. Evde daha çok yemek yapıyorum." diyor. Konuşmanın devamını okumak için buraya tıklayın.
Eğer Selma Hekim'in 1 yıllık alışveriş diyeti gibi dünyadan farklı minimalizm challengelarını merak ederseniz aşağıdaki videoya da göz atın.


© 2023 by Design for Life.

Proudly created with Wix.com