top of page

Sadeleşerek 
Özgürleş

Uzun yıllardır minimalizm sıfır atık ve sürdürülebilirlik gibi konularda Türk İşi Minimalizm adıyla çeşitli mecralarda yayınlar yapan Hale Acun Aydın ilk kitabında okuru adım adım sadeleşerek özgürleşeceği bir yolculuğa davet ediyor. Dağınıklıktan düzene karmaşadan dinginliğe uzanan bu yolculuk boyunca kendi dönüşüm hikâyesini de paylaşan Hale daha sade ve sürdürülebilir bir yaşama dair pek çok kavrama da açıklık getiriyor.

İklim kriziyle yüz yüze olduğumuz bu çağda minimalizmin gezegenimiz için verilen ekoloji mücadelesiyle ilişkilenmesi gerektiğini savunan Hale'ye göre "Minimalist olmak ortak varlığımız karşısında bir tür sorumluluk bilinci taşımaktır."

_edited.png

Okuyanlar neler dedi?

".....kitabını okudum, aydınlandım öyle diyebiliriz Halecim. Okurken sunu düşündüm nereden başlasak. İlk plan kızın oyuncakları ve ayakkabılık gibi duruyor bakalım...Ellerine sağlık. Çok beğendim."

 

"Henüz 50'lerdeyim ama inanılmaz harekete geçirdi beni kitabın, Zaten senden de etkilenerek bir süredir yaptığım uygulamalar vardı. Şimdi eşya azaltmayla ilgili de enerji aldım. Dün bir mini bahar temizliği de yaptım haftanın enerjisiyle ;) Eline sağlık."

"Sürdürülebilir Yaşama kafa yoran biri olarak bu yolda okuduğum en motive edici ve yol gösterici kitap. Kitapta her bireyin biricik olduğunun vurgulanması ve dolayısıyla herkesin kendi tarzında minimalist bir yaşam sürebileceğinin vurgulanması bence çok motive edici. Sürdürülebilir bir yaşam kurmak isteyen ya da bu yoldaki bilgilerini arttırmak isteyen herkes için tavsiyedir."

Whp$Y0ONT5.png
bottom of page