Ekran Resmi 2020-07-13 14.42.15.png
IMG_3778C34345E8-1.jpeg

Bu programlara da göz at:

akıllı rutinler logo-3.png
White and Orange Simple Fine Dining Food

Evinizde her mevsim bahar olsun.


Yenilenen içeriğiyle "Sadeleşerek Özgürleş" bir online grup danışmalık çalışması, mail ve WhatsApp üzerinden ilerliyor.

 

Bu online grup danışmanlık sürecinde, evinizdeki eşya kalabalıklığının bir günde birikmediğinin ve 1 gecede de ortadan kalkmayacağının bilinciyle, sindire sindire ilerleyerek eşyalarımıza tek tek bakıyoruz, her gün daha az atık çıkarma yolunda yeni bir alışkanlığı benimsiyoruz, hiçbir alanda israf etmemek için alışveriş alışkanlıklarımızı düzenliyoruz.

Bu süre boyunca her gün size içinde neyi neden yaptığımızı anlatan ekleriyle mailler gelecek. Evi parça parça ele alırken, dijital sadeleşme ve tabii ki bence sade bir hayatın tamamlayıcısı olan daha az atık çıkarma üzerine bilgi ve görevler olacak. 

Belirttiğim gibi maillere paralel olarak bir de WhatsApp grubumuz olacak. Bu gruba katılım zorunlu değil ancak grup enerjisiyle motive olanlar için gerçekten çok faydalı oluyor. WhatsApp grubunda da maille gelen bilgi ve görevlerin bir özetini paylaşıyorum her gün. Okumaya müsait olmayanlar için de sesli mesajla ise daha sohbet havasında yine bu bilgileri size güncel olarak iletiyorum. 

Gün içinde gelen sorulara da ya yazılı ya da sesli dönüş yapıyorum. Grup katılımcıları ise takıldıkları soruları sormak, başardıkları görevleri paylaşmak için yazıyorlar genelde. Ayrıca herkesin yaşam tecrübesi farklı olduğu için çok güzel katkılarda bulunuyorlar. 

Peki bu grup kimler için?

- Öncelikle hayatına minimalizmi, daha az atık çıkarma kavramını, tüketim alışkanlıkları hakkında farkındalığı ve bu konuları destekleyen birçok yan faydayı hayatına eklemek isteyenler, daha da önemlisi bu konuda hızlıca ve sistemli olarak hareket etmek isteyenler için faydalı bir grup. 

- Bu konuda tek başına değil de benim desteğimi ve grup motivasyonu ile daha verimli ilerlemek isteyenler  için

Peki neden sadeleşerek özgürleş? Çünkü sadeleşmenin bize alan, zaman ve para kazandırdığına inanıyorum ve bunlar çok değerli 3 kaynak. Bu kaynak bizi gerçekten istediğimiz hayata ulaşmak için özgürleştiriyor. 


Bu yüzden bu program sonunda sadeleşme bize özgürleşmeyi getirecek. 

Yenilenmiş içeriğiyle 20. grubum 21 Haziran'da 12 Temmuz'a kadar devam edecek.

 Hadi sen de daha sade bir versiyonuna ulaşmak istersen bana katıl.

Katılımcıların Yorumları - Görselin üzerine tıklayarak tamamını okuyabilirsiniz.